JML-diving

Menu
MENU

Osobný núdzový kyslíkový systém ROG

Osobný núdzový kyslíkový systém ROG bol vytvorený pre potreby predlekárskej starostlivosti a bol navrhnutý na lekársku evakuáciu pomocou leteckých, námorných a pozemných záchranných tímov.

ROG sa vyznačuje nasledujúcimi vlastnosťami:

– dodáva kyslík lekárskej kvality (>99,9% čistosť)

-je v beztlakovej a nevýbušnej nádobe

– ľahký, prenosný

– nevyžaduje údržbu, kontrolu, osvedčenie, pripojenie na el. prúd a ani plnenie

– testovaný pri extrémnych podmienkach – otvorený oheň, otrasy, nárazuvzdornosť

– odolné prevedenie tak, aby vydržal náročné prevádzkové podmienky predlekárskej záchrany

Za nepriaznivých podmienok nám ROG umožňuje okamžite poskytnúť kyslík zachraňovaným osobám, prostredníctvom bezpečného a nevýbušného systému. ROG je malý, ľahký (iba 1,6 kg) a trvácny ( 5 ročná trvanlivosť ). Hodí sa na použitie v náročnom teréne a v uzavretých priestoroch.

Oproti klasickým lekárskym kyslíkovým fľašiam, ROG môže byť vystavený extrémnym teplotám a nevyžaduje pravidelné kontroly, napĺňanie či atest.

Použitie:

– pomoc v bojových podmienkach – hodí sa na použitie pre špeciálne oddiely, pozemné sily rýchleho nasadenia, vzdušné sily, námorníctvo, ženistov, atď.

– pomoc pre obete katastrof – môže byť umiestnený v akomkoľvek type lekárničky, aby bol pripravený na použitie v situácii, keď je potrebné rýchle podanie kyslíka.

– záchranárstvo – môže byť použitý záchranármi v podmienkach maximálneho rizika vďaka tomu, že je odolný na extrémne teploty a môže byť použitý v akejkoľvek polohe.

– potápanie – umožňuje potápačom okamžitú intervenciu v prípade problémov s dýchaním alebo dekompresnou chorobou,do času pokiaľ nepríde záchranka. Môže byť umiestnený v ponorke alebo v potápačskej skrinke.

emergencyrescuerescue-diving