JML-diving

Menu
MENU

Správy

Správa z Baltictechu 2017

27.11.2017

Minulý víkend sa uskutočnil ďalší ročník konferencie Baltictech, udalosti určenej pre rekreačných a technických potápačov z oblasti Baltského mora.

Napriek názvu, ktorý sa odvoláva na Baltské more, medzi účastníkmi a prednášajúcimi boli potápači a osoby, ktoré sa venujú potápačskej medicíne, pochádzajúce o.in. z Talianska, Veľkej Británie, Írska, Egyptu, Kanady, Južnej Afriky a Nového Zélandu. To svedčí o medzinárodným charaktere tejto konferencie, kde každý nový ročník priťahuje stále viac ľudí.

Prednášky sú na vysokej úrovni, mnohoaspektové témy a vynikajúca organizácia je to, čo spôsobuje, že budeme tuto konferenciu odporúčať všetkým, ktorí majú záujem o potápanie. Veľa prednášok sa venovalo potápaniu s rebreatherom, ktoré sa stáva pomaly štandardom pri jaskynnom a vrakovom potápaní, najmä ak zaujímavé jednotky sa nachádzajú vo veľkej hĺbke. Niekoľko prednášok bolo venovaných téme otravy CO2 a absorpcii CO2 v scrubbere v rebreatheroch CCR a SCR, čiže otázkam, o ktoré máme najväčší záujem. Prezentované výsledky objektívnych odborných výskumov hovorili o konkurenčnej výhode nátronového vápna Sofnolime oproti ostatným sorbentom dostupným na trhu.

Na tejto strane chceli by sme gratulovať organizátorom k vynikajúcej organizácii a veľkému záujmu o konferenciu. Všetkým, ktorí navštívili náš stánok počas konferencie, ďakujeme za rodinnú atmosféru a všetky milé slová, ktoré sme počuli.

JML-Diving na Baltictech 2017