JML-diving

Menu
MENU

Správy

JML Diving na VII Festivalu vrakového potápania

13.02.2017

Minulú sobotu, 11 februára 2017, v priestoroch Varšavskej univerzity na ul. Krakowskie Przedmieście sa konal VII ročník Festivalu vrakového potápania.
Nová, atraktívna lokalita v peknej historickej budove Univerzity, v centre hlavného mesta, prilákala nových účastníkov ale nechýbali aj pravidelní návštevníci, ktorí sa vždy zúčastnili Festivalu, predtým konajúceho sa v meste Łódź.
Tento ročník to 24 prednášky, 4 miestnosti, viacero vzácnych hostí z Poľska a zo zahraničia. V súvislosti s témou festivalu, väčšina prednášok sa vzťahovala na dejiny, nálezy a potápanie na výnimočných vrakoch, o.in. USS Monitor – vraku prvej americkej bojovej lodi, antickom vraku Antikithera, rakúsko-uhorskej bojovej lodi SMS Szent Istvan, vraku Empress of Britain, baltskej fregaty Huis te Warmelo a dychu berúcej HMHS Britannic – sesterskej lodi Titanica.
Okrem toho niekoľko prednášok sa vzťahovalo na technické otázky spojené s potápaním – plánovanie ponoru, podvodnú fotografiu, fotogrametriu a 3D. Dve prednášky sa vzťahovali na potápanie s rebreatherom, prístrojom ktorý sa stáva stále populárnejší pri prieskumoch potopených do väčšej hlbky alebo veľkých lodí.

Spoločnosť JML Diving – partner vedúceho výrobcu absorbentu Sofnolime – Molecular Products – mala počas trvania festivalu svoj stánok. Srdečné ďakujeme všetkým, ktorí nás navštívili!
Dúfame, že sa zase stretneme na ďalších konferenciách venovaných potápaniu.

[Not a valid template]