JML-diving

Menu
MENU

Správy

Baltictech 2013

28.11.2013

Skončila sa konferencia Baltictech, ktorá sa konala minulý týždeň (23-24.novembra 2013) vo Vedecko-Technickom parku v Gdyni.

Veľký záujem o túto akciu predčil všetky očakávania usporiadateľov a vystavovateľov výstavy potápačského vybavenia, ktorá sprevádzala konferenciu.

Veľmi zaujímavý program prednášok vynikajúcich potápačov, známych vo svete potápania, prilákal viac ako 600 ľudí z Poľska a zahraničia. Medzi účasníkmi boli začínajúci potápači, potápači s viacročnými skúsenosťami ako aj profesionálni potápači.

Akcia Baltictech 2013 bola druhou najväčšou konferenciou potápania v Európe a jedinou akciou v tak veľkom rozsahu, ktorá podporuje potápanie v Baltickom mori.

Naša spoločnosť predstavila vo svojom stánku zásady bezpečného potápania pri použití pohlcovača Sofnolime, a tiež pri výbere vhodného pohlcovača.

Prezentované boli výsledky nedávnej štúdie nátronového vápna pri skutočných prevádzkových podmienkach (voda 4°C, hĺbka 20m a 40 m), potvrdzujúce veľmi dobrú schopnosť absorbovať oxid uhličitý pri Sofnolime a dlhú životnosť scrubbera. Opis skúšobného postupu, testovanie a získané poznatky budú čoskoro zverejnené na našich webových stránkach.

Okrem toho sme predstavili potápačom osobný kyslíkový záchranný systém ROG, ktorý už čoskoro bude uvedený na poľský, český a slovenský trh.

Gratulujeme organizátorom úžasnej udalosti, ktorá bude dlho v našich spomienkach a ďakujeme všetkým návštevníkom nášho stánku.